Homeopatie

Je přes dvě stě let stará metoda, která u nás zaznamenala renesanci před jedenácti lety. Pro nás, kteří jsme se léta zabývali akupunkturou se stala ohromující metodou, kterou jsme najednou mohli doplnit nebo nahradit léčbu u pacientů, kde jsme se akupunkturou nemohli dostat hlouběji ke kořenům nemoci.

Principem léčby je individualizace jak pacienta , tak léku podle zákona PODOBNOSTI – ” podobné se léčí podobným “. Hahnemann nebyl objevitelem tohoto principu, ten pochází již od Hippokrata a dále od Paracelsa, kteří oba formulovali zásadu , že ” podobné se léčí podobným “. Hahnemann je však otcem homeopatie v rozpracování a uvedení do praxe této fascinující metody.

Našim cílem je najít individuální lék pro pacienta, který nám přináší informace o tom jak stoná, jaké má příznaky, jak on reaguje na stres, počasí , jídlo, infekce atd. Ty se pak snažíme přiřadit k léku, který je vytvořen z takové látky, která u zdravého jedince vyvolá stejné nebo podobné příznaky. Nejen pacient je individualitou, ale i každý lékař je individualitou a cesta naší ordinace je snaha najít jeden lék v jednom čase pečlivým vyšetřením a pochopením příběhu našich pacientů.