těhotenství a porod

O nás Fóra e-poradna těhotenství a porod

  • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel MUDr.Galina Krejčová a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (z celkem 2)
  • Autor
    Příspěvky
  • #1370 Odpovědět
    Jana M
    Host

    Dobrý den paní Krejčová,
    chtěla bych se s Vámi poradit ohledně užívání homeopatik v těhotenství a při porodu, po porodu…jako hlavní lék mám Phosphorus 30, ze kterého jsem si namíchala kapky dle Vašeho návodu (3 kuličky, 2/3 vody, 1/3 alkoholu). Smím je užívat i v těhotenství případně při kojení?
    Také bych se ráda zeptala na některá homeopatika obecně doporučovaná některými porodními asistentkami před porodem, při porodu a v období šestinedělí, jedná se o tyto: Actaea racemosa, Caulophyllum, Arnica montana, při porodu Caulophyllum, Acta racemosa, Gelsemium, v šestinedělí: Ricinus communis, Arnica montana, Staphysagria, Sepia officinalis. Ráda bych znala Váš názor na tyto léky, doporučila byste jejich užívání nebo je lepší v případě potíží zůstat u hlavního léku?
    Děkuji moc za odpověď.
    Pěkné dny
    J

    #1375 Odpovědět
    MUDr.Galina Krejčová
    Host

    Hezký den, během těhotenství můžete v klidu používat hlavní lék podle potřeby. Před porodem mám dobrou zkušenost s lékem Gelsemium nebo Caulophylum / otevírá porodní cesty/ , po porodu Arnika/ rychleji hojí rány a vstřebává hematomy/ a po porodu Phytolacca nebo Ricinus / podpora tvorby mléka/. Většinou před koncem těhotenství mám s pacientkami konzultaci “přípravu na porod” a probereme si společně jak léky podávat, které a kdy . Připrvujeme si i léky na eventuální zánět prsu /Belladona, Bryonia/. V těhotenství i během porodu jsou homeopatika velkou pomocí, tak pokud to nespěchá, můžete se ještě objednat a probereme detailně, jak léky v období porodu a po něm brát. Vy s hlavním lékem Phosphorus nemusíte po porodu brát Arniku, ale hlavní lék jistě udělá stejně dobrou službu. Držím palce a celé rodině přeji hodně štěstí. S pozdravem MUDr Galina Krejčová

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (z celkem 2)
Odpověď na téma: těhotenství a porod
Informace o uživateli: